Windykacja należności na zlecenie

Niezapłacone faktury, odraczanie terminu zapłaty, dług rosnący z każdym miesiącem..., to rzeczywistość z jaką ma do czynienia wielu przedsiębiorców. Egzekwowanie należności nie jest prostą sprawą, i nie każdy przedsiębiorca poradzi sobie z tym sam. Skuteczna windykacja to szereg działań wymagających specjalistycznej wiedzy.

Kancelaria Rubikon wie, jakie metody dobrać, aby zwiększyć do maksimum szanse na odzyskanie długu. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie windykacji należności na każdym jej etapie. W imieniu Klientów prowadzimy negocjacje z dłużnikami.

Dla kogo?

Nasza Spółka świadczy usługi w obszarze:

Sektor rynku B2C:

 

 • usługi finansowe: ubezpieczenia, kredyty, pożyczki
 • usługi telekomunikacyjne
 • opłaty za energię, media i multimedia

 

Sektor rynku B2B:

 • wierzytelności wynikające z obrotu gospodarczego

 

 


Etapy windykacji

Proces windykacji w Kancelarii Rubikon przebiega według następujących czynności:

1Monitorowanie należności

To doskonałe narzędzie do zmotywowania kontrahentów do terminowych płatności. Poprzez regularne kontakty, jak: kontakty telefoniczne, wiadomości tekstowe, wiadomości głosowe, wezwania do zapłaty, przypominamy dłużnikom o bieżących wpłatach i zaległościach.

2Windykacja polubowna

Prowadzimy z dłużnikiem negocjacje, celem których jest skłonienie go do dobrowolnej spłaty długu. Dzięki takiej współpracy i dogodnym warunkom spłaty większość spraw udaje się zakończyć na etapie polubownym.

3Windykacja sądowa

W przypadku braku spłaty długu sprawa zostaje skierowana na drogę postępowania sądowego. W tym przypadku zapewniamy pełna obsługę prawną, od przygotowania i złożenia w sądzie wszelkich dokumentów, po reprezentowanie Klienta przed sądem. Naszym celem jest uzyskanie wyroku lub nakazu zapłaty.

4Windykacja egzekucyjna

Wyposażeni w wyrok lub nakaz zapłaty kierujemy do komornika wniosek o rozpoczęcie egzekucji i nadzorujemy czynności kancelarii komorniczej, aż do uzyskania egzekwowanych należności.

Każdy pakiet należności przekazany Kancelarii Rubikon analizowany jest indywidualnie, dzięki temu na podstawie dogłębnej analizy możemy ustalić specjalnie dostosowaną strategię działań windykacyjnych, które uwzględniają potrzeby i wymagania Klienta. Wszelkie działania, stosowane narzędzia, a także czas obsługi są dopasowane do charakteru wierzytelności, stanu prawnego oraz okresu przeterminowania. Nasze działania są na bieżące monitorowanie, tak aby uzyskać jak najbardziej efektywny wynik z prowadzonych czynności.


Honorarium

Weryfikacja sprawy jest bezpłatna i nie zobowiązuje do zawarcia umowy. Kancelaria pobiera wynagrodzenie tylko za skuteczny odzysk.

Prowizja uzależniona jest od sektora rynku, kwoty wierzytelności i etapu na jakim została ona uzyskana:

 • sektor rynku B2B – prowizja waha się między 7-10%,
 • sektor rynku B2C – prowizja waha się miedzy 10-12%.

Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb i wymagań naszych Klientów, uwzględniając specyfikę wierzytelności oraz strukturę zadłużenia. Celem uzyskania szczegółowych warunków współpracy, prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny. Istnieje możliwość finansowania przez naszą Kancelarię procesu sądowego.


Korzyści

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług:

 • zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy wspierają Klienta na każdym etapie procesu windykacji,
 • możliwość skupienia się na podstawowej działalności biznesowej,
 • redukcja kosztów związanych z wewnętrzną obsługą windykacyjną,
 • poprawa kondycji finansowej Klienta,
 • wynagrodzenie pobierane tylko od odzyskanej kwoty,
 • indywidualne dostosowanie oferty do potrzeb i wymagań naszych Klientów.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule wiadomości: "Windykacja należności na zlecenie."

Informacje o Zleceniodawcy
Informacja o wierzytelności
Informacje o dłużniku
Finalizacja
Powered by BreezingForms

Każdy dług
ma dwie strony.

My stoimy zawsze
po Twojej stronie.

Skontaktuj się z nami